Huawei: Riešenie problémov s bezpečnosťou môže trvať päť rokov

Čínska firma, ktorá vyčlenila na tento proces dva milióny eur načrtla harmonogram v liste poslancom. Minulý rok správa vlády Spojeného kráľovstva zdôraznila niektoré oblasti záujmu.
Tento list bol poslaný minulý týždeň poslancom v komisii pre vedecké a technologické otázky, ale v stredu sa uverejnil. Ryan Ding, prezident obchodnej skupiny podnikov, uviedol, že proces prispôsobovania softvérových a inžinierskych procesov požiadavkám Spojeného kráľovstva je "ako náhrada komponentov na vysokorýchlostnom vlaku v pohybe".

smarthphone

Niektoré vlády, vrátane vlád Francúzska a Nemecka, tiež zvažujú, či povoliť používanie zariadení Huawei v citlivej infraštruktúre. Austrália a Nový Zéland vstúpili do USA, keď zakázali používanie produktov spoločnosti vo svojich 5G mobilných sieťach.

Obavy západných krajín okolo spoločnosti vyplývajú čiastočne z čínskeho Národného zákona o spravodajstve z roku 2017. Uvádza, že čínske organizácie sú povinné "podporovať, spolupracovať a spolupracovať v národných spravodajských prácach". To vyvolalo obavy, že čínske zariadenia by mohli predstavovať bezpečnostné riziko, najmä ak sa použijú pri výstavbe nových 5G sietí.
Pán Ding vo svojom liste povedal, že spoločnosť "nikdy a nikdy" nepoužíva svoje vybavenie na pomoc pri špionážnych aktivitách.
"Huawei je pozorne sledovaná spoločnosť," povedal. "Keby sa niekedy spoločnosť zapojila do zlomyseľného správania, neprešla by to bez povšimnutia – a to by určite zničilo naše podnikanie."

ochrana

"Nedostatok pokroku"
Americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo z konšpirácie porušovania amerických sankcií voči Iránu a krádeže robotických technológií od spoločnosti T-Mobile.
Minuloročnú správu vlády Spojeného kráľovstva napísalo Centrum pre hodnotenie bezpečnosti počítačovej siete Huawei (HCSEC), ktoré bolo zriadené v roku 2010 v reakcii na obavy, že používanie zariadení firmy BT a iných by mohlo predstavovať hrozbu.
Orgán je pod dohľadom britských bezpečnostných činiteľov, vrátane tých, ktoré od špionážnej agentúry GCHQ.
Spravodajkyňa uviedla, že je sklamaná, že v nedostatočnom pokroku sa vyskytli nedostatky.