Matrace z PUR peny : kompromis medzi kvalitou a cenou

Hľadáte matrac, ktorý vám poskytne dokonalé pohodlie, zdraví spánok, no na druhej strane neutrpí ani vaša peňaženka? V tom prípade potrebujete matrac z polyuretánovej peny. Ide o najlepší kompromis medzi kvalitným matracom a dobrou cenou.

Mačiatko ležiace na bielom matraci.jpg

Matrace z polyuretánovej peny ( nájdete ich aj pod označením PUR pena ), patria medzi lacné matrace Segum. To však neznamená, že majú nižšiu kvalitu. Pena je súčasnosti najpopulárnejším materiálom u výrobcov a aj nakupujúcich. Je totiž cenovo dostupná a užívateľom poskytuje dokonalý komfort na spánok.

Ako vybrať kvalitný matrac z PUR peny
Aj medzi týmito výrobkami nájdete tie kvalitnejšie a naopak, i tie menej kvalitné. Rozhodujúca je tvrdosť použitej peny. Čím tvrdšia, tým kvalitnejšia. Kvalita v tomto prípade znamená skôr dĺžku života matraca, pretože ani mäkkú penu nemôžeme označiť za nevhodnú. Niekomu dokonca mäkké matrace vyhovujú omnoho viac. na tých tvrdých sa jednoducho nevyspia. Konečná voľba preto závisí skôr od vašich preferencií.

Pohodlný spánok a ľahká údržba
Matrace z polyuretánovej peny síce nepatria k vyslovene tým, o ktoré sa netreba starať, no na druhej strane je ich údržba pomerne jednoduchá. Penu jednoducho vyprášite. Matrace by ste nemali nikdy namočiť. Ak by sa vám to však podarilo v prípade týchto kúskov, stačí matrac vyložiť na čerstvý vzduch a do niekoľkých hodín je absolútne suchý. Pena síce nie je stopercentne vzdušným materiálom, no na druhej strane veľmi rýchlo schne. Aj preto, by ste nemali zabúdať na pravidelné vetranie vašej spálne.

Žena s veľkým plyšovým medveďom sediaca na posteli.jpg

Spánok na penových matracoch je nepochybne veľmi pohodlný. Ak sa teda v noci časti budíte, prehadzujete alebo spať nemôžete vôbec, je čas na výmenu vášho starého matraca. Ak doňho nechcete investovať svoju polročnú výplatu, jednoznačne sa poobzerajte práve po matracoch vyrobených z polyuretánovej peny.