Ako sa chrániť proti vírusom


Vírusy, vieme o nich všetko ? Máme málo poznatkov e vieme že vadia počítačom. Môžu ohroziť choď počítača, a napadnú aj vaše osobné údaje.

Čo to Vírus je ?
Laicky povedané je to program ktorý napadá naše súboru v počítači.Dokáže sa šíriť bez toho aby sme o tom vedeli. Rozmnožujú sa tak že vkladajú kópie do našich súborov či dokumentov a neskôr napádajú všetky súbory ktoré počítač obsahuje. Základné vírusy poznáme pod menom červ, trójsky kôň, Malware či Spyware, a každý z nich sa špecifikuje inak.
ohrožení počítače

Čo spôsobuje vírus ?
Na začiatku celého procesu si to ani nevšimneme. No neskôr to môže ochromiť celý choď počítača. Najprv to spôsobí že nepustíte programy a neskôr sa nedostanete do operačného systému. Ak máte uložené v počítači osobne údaje napríklad čísla z občianskeho preukazu či bankové údaje, vírus tieto údaje posiela priamo tvorcovi alebo odosielateľovi.

Vírus sa môže šíriť
Je ľahko šíriteľný. Stačí aj súbory prenášame na pevné disky. Ak vírus napadol súbor ktorý chceme zachrániť, je neskoro. Prenášame vírus spolu so súbormi. vírus. Vírus sa dá preniesť aj pomocou videá, obrázkov, hudby či hier, alebo priamo. Internetu pri pozeraní stránok, či pri sťahovaní súboru.
ochrana PC
Ako sa brániť vírusom ?
Existuje množstvo programov na vyhľadanie a zničenie vírusu. No nie vždy všetky sú funkčné a urobia sto percentnú prácu. Je dobré ak si pred tým ako budete sťahovať antivírusový program pozreli recenziu ostatných používateľov a hlavne všetky základné údaje o antivíruse. Taktiež aj operačný systém Windows obsahuje zabezpečenie ktoré by malo nájsť a odstrániť vírus. Ale nie vždy dokáže Windows vírus nájsť, skôr ide o ako takú ochranu aby sa vedelo že tam nejaká je.

Posted in Nezařazené