Ako ukázať vašej mačke lásku?

Komunikujte s nimi.

Aj keď zvieratá nerozumejú ľudskej reči, niektoré šikovnejšie vedia pochopiť, čo ktorý konkrétny ľudský zvuk znamená. Pravidelne na vašu mačku hovorte, vďaka tomu si zvyknú na váš hlas a na emócie, ktoré sa viažu na rozdielne tóny počas hovoru. Taktiež to zabezpečuje, že udržiavate pozornosť. No na najlepšiu konverzáciu s mačkami musíte najprv porozumieť ich mňaukaniu. Napríklad, majitelia mačiek vedia rozoznať mňaukanie vlastného miláčika ale iných nie. Bude to síce vyzerať zvláštne, že sa rozprávate so zvieratami, ale váš domáci miláčik sa bude cítiť dobre.

uhrančivý pohled.jpg

Sledujte, kedy má mačka zakrútený chvost.

Mačka, ktorá je natešená bude mykať chvostom. No natešená neznamená nutne, že je šťastná. Mačky totiž mykajú chvostom aj vtedy, keď sa cítia ohrozené. Keď sa chcú hrať, vyzerá to tak, akoby mávali chvostíkmi, podobne ako psy. Ale aký pohyb značí lásku mačky k vám? Je to hlavne zakrútená špička, ktorá naznačuje uvoľnenosť. Chvost, ktorý je vzpriamený vo vzduchu a má zakrútenú špičku znamená, že mačka bude priateľská a pokojná.

Nechajte sa vašou mačkou obliznúť.

Často sa stáva, že keď hladíte srsť mačky, šťastne vám obliznú prsty či dlaň, aby vás uistili, že vás rovnako milujú ako vy ich. Je to mačací ekvivalent ľudského objatia. Ak vám toto správanie prekáža, radšej si zvieratko nekupujte, pretože ho neskutočne sklamete.

koťátka.jpg

Nechávajte svojej mačke dostatočný osobný priestor.

Mačky sú teritoriálne zvieratá. A rovnako ako vo vzťahu, nikto nemá rád narušovanie osobného priestoru. Dovoľte vašej mačke jej vlastný priestor, ktorý len chcete. Ak by ste totiž chceli neustálu spoločnosť, ktorá vás prenasleduje všade, na to sú lepšie šteniatka. Vytvorte mačke sektor, kde bude mať svoj pelech, hračky a misky na vodu a žrádlo.

Kŕmte ich obľúbenými pochúťkami.

Čokoľvek, čo vaša mačka obľubuje, nezabúdajte im to dať aspoň raz za čas. Mlieko je obľúbené pri mačatách a celkovo je pre mačky pochúťka, ale niektorí miláčikovia v dospelosti môžu javiť známky intolerancie na laktózu. Mäso je vždy zaručený úspech. Ľudské jedlo ako ryby a zelenina sú taktiež zdravé pre vašu mačku. Zapamätajte si, čo váš miláčik preferuje a nezabudnite ich tým raz za čas obdarovať. Držte ich však ďalej od cesnaku, cesta na chlieb a čokolády.

Posted in Nezařazené