Ako vychovať gentlemana

Vychovávanie chlapcov nie je jednoduché. Nevravím, že výchova dievčaťa je ľahká, ale u chlapcov je to iné.

Treba začať odmalička. Musíte syna viesť k úcte a rešpektu k ostatným. Nemusíte ho zviazať pravidlami. Úplne postačí, keď ho ako základ naučíte hovoriť čarovné slovíčka – ďakujem a prosím, a naučíte ho pozdraviť.

kluk

Dieťa musí mať vzor v otcovi. To čo uvidí u neho, bude brať ako normálne správanie a bude ho kopírovať. Darmo mu budete vysvetľovať ak tatino urobí niečo zle. To musíte vysvetliť v prvom rade tatinovi. Chlapec pochopí, že aj ocino robí chyby až keď bude starší.

Naučte syna pomáhať v domácnosti. Že domáce práce nie sú len ženská robota. Od malička veďte dieťa k upratovaniu, najlepšie hrou. Len si predstavte, ako sa dieťa dokáže s vysávačom v ruke zabaviť, keď ho k tomu navediete.

Správny chlap chráni dievčatá. Nech je už dnešná doba akákoľvek emancipovaná, každá žena sa cíti dobre keď sa jej chlap zastane. Treba syna naučiť že dievčatá sa nebijú, nehovorí sa na ne škaredo a treba ich brániť.

klučík

Každý slušný človek sa zastane slabších. Treba dieťaťu ukazovať, že pomáhate slabším. Či už len tým, že pustíte staršieho človeka sadnúť v autobuse alebo pomôžete mamičke s kočiarom po schodoch. Chlapec si to všetko zapamätá.

Mýliť saje ľudské. Vysvetlite mu, že nie je nič zlé na tom keď urobí chybu, ale aj to, že nie je žiadna hanba si tú chybu priznať, ospravedlniť sa a niesť dôsledky. Dôležité je aj neopakovať tú istú chybu viac krát, teda sa z nej vedieť poučiť. Napríklad keď kvôli zlému zaobchádzaniu rozbije hračku už po tretí krát, tak novú už nekúpite. Len tak si zapamätá že takto sa to nerobí.

chlapec

Aj tvrďáci nosia kvety. Nejde len o kvety, ide skôr o všeobecné prejavenie galantnosti voči ženám. Otváranie dverí, vyzliekanie ženy z kabáta, to sa v dnešnej dobe už tak ľahko nevidí.

Dúfam, že sa Vám podarí vychovať muža s veľkým M, a že sa Vám vaša nevesta raz poďakuje.

Naše deti sú naša budúcnosť a je len na nás, aby sme vychovali lepšiu generáciu.

Posted in Nezařazené