Balkón ktorí okúzli aj nasýti

Túžite po vlastných kvetoch, alebo zeleninke, no jediné miesto v exteriéri, ktoré vlastníte je váš balkón? Mali by ste vedieť, že aj tento priestor vám na takéto účely stačí viac než dosť. Stačí sa na to iba pozrieť z iného uhla pohľadu.
květiny na balkonech
Zásadným miestom, ktoré budete na vytvorenie drobnej záhradky využívať, je balkónové zábradlie. Ak je to vaše staré, uvoľnené, alebo inak poškodené, určite začnite jeho výmenou. Budete naňho totiž potrebovať upevniť črepníky a nádoby. čím väčšie chcete použiť, tým pevnejšie musí byť vaše zábradlie. Kvalitné zábradlie dostanete za rozumnú cenu a navyše budete mať pokoj s opravami aj do budúcnosti. Navyše ak máte túto časť balkóna uvoľnenú, nie je to veľmi bezpečné. Niekedy stačí málo a veľký problém je na svete.

Zábradlie by mal samozrejme spĺňať aj estetickú funkciu.Preto nevyberajte len podľa ceny, ale aj vkusu. Určite sa poobzerajte po takých kúskoch, na ktoré budete môcť bez problémov upevniť spomínané nádoby na kvety a iné rastliny. V tomto smere vám pomôže širšia vrchná časť, alebo držiak, ktorý si naňho namontujete dodatočne.

Pri kúpe a inštalácii zábradlia zistite aj jeho nosnosť. Spomínané nádoby s kvetinami a zeminou, totiž nejakú tú váhu predsa len urobia. Ak sa hodláte pestovať klasické rastliny, v bežne veľkých kvetináčoch, nemalo by to síce predstavovať žiaden vážny problém, avšak istota je istota.
květinový balkon
Pri výbere vhodných rastlín pozerajte hlavne na to, na akú svetovú stranu je váš balkón orientovaný. Sever je samozrejme najproblematickejší, pretože ide o najchladnejšiu a zároveň najmenej slnečnú stranu. Aj tu však existuje viacero riešení. Ostatné svetové strany vám umožnia pestovať v podstate väčšinu druhov kvetín, ale taktiež zeleniny.
Zeleň môžete využiť aj na ochranu pred slnečnými lúčmi. Takto budete mať na svojom balkóne príjemné ovzdušie aj pri tých najväčších horúčavách. Navyše sa už nebudete musieť obávať neželaných pohľadov.