Cesta k bohatstvu vedie aj cez náš postoj a to, čomu veríme

Mať vyšší príjem alebo skrátka viac peňazí a žiť si nadštandard, no to by chcel asi každý z nás. Ale veľa z nás by túto situáciu uvítali v prípade, ak by nejakou náhodou či zázrakom vyhrali športku či peniaze našli spadnuté priamo pred svojimi dverami. Ja viem, že k vyššiemu zisku sa stavia X faktorov, ktoré treba prekonať a ktoré musia ísť aspoň trochu v náš prospech, ale veľmi dôležité takisto je, ako sa človek k tomuto cieľu postaví, respektíve či  si za týmto cieľom ide, a či mu úprimne verí. Áno, myslím si (a nie som jediný), že podstatnú úlohu v tomto smere zohráva aj naša psychická stránka.

dolary

Preto sa pozrime na niekoľko životom overených rád, ktoré k vyššiemu zisku smerujú a naopak, ktoré túto vidinu ubíjajú.
V ideálnom svete, akému veríme by sme sa k obrovskému zisku mali dostať ťažkou prácou. Áno, ťažká práca a hlavne snaha sú nevyhnutné vždy, no ale vieme, že dnes stačia tak k maximálne priemernému zárobku. Preto ak si niekto sľubuje bohatstvo, ťažká práca nestačí, musí vsadiť predovšetkým na svoju šikovnosť a zarobené peniaze vedieť správne investovať.

Dnešná doba nás viacerých takisto naučila myslieť v prvom rade na šetrenie, než na bohatstvo. Lenže v takom prípade sa musíme zmieriť s tým, že áno, peniaze bokom mať budeme, no nesústredíme sa na zárabanie vyšších ziskov a tým pádom sa tieto zisky ani nedostavia.

bohatství

Aj napriek kritike dnešného sociálneho statusu však chce pomerne veľa ľudí žiť nad svoje pomery, respektíve vyhadzujú viac, než si môžu dovoliť a následne sa stávajú otrokmi splátok za rôzne zábavky, dovolenky, darčeky,… tadiaľto cesta určite nevedie. V peniazoch musíte mať v prvom rade prehľad a systém.
Viacerí ľudia sú takisto súčasťou spoločnosti a zavedených rituálov, pričom zabudli myslieť na seba, svoje názory, postoje a sny a na to, čo je naozaj správne. To je chyba. Takýmto štýlom budeme „budovať“ len pre druhých, nie pre seba a svoje sny.