Čitateľská vášeň

Aj napriek uponáhľanému tempu vo svete plnom práce, povinností, deadlinov, príspevkov na sociálnych sieťach si mnohí z vás nájdu čas len pre seba. Chvíľku, ktorá patrí len a len vám. Keďže sme všetci jedineční, teda rozdielni, je samozrejmé, že voľný čas zaberajú rôzne aktivity. Niekto voľný čas venuje športu. Tenis, volejbal, bicyklovanie, plávanie, beh a mnoho ďalších. Niekto si radšej oddýchne a navštívi wellness a dopraje si kompletnú starostlivosť o svoje telo. Iní zase svoj čas vypĺňajú cestovaním a spoznávaním nových miest. Je isté, že ľudia majú rozdielne hobby a záujmy, každého baví niečo iné. Často to závisí od príjmu, od veku, od typu práce, od typu osobnosti a od mnoho ďalších faktorov.

knihovna.jpg

Jednou z možností, ako tráviť voľný čas je vášeň ku knihám. Dalo by sa povedať, že čaro kníh sa pomaly vytráca z našich životov. Najmä, čo sa týka mladých ľudí. Tínedžeri sa s knihami často stretávajú len v školských laviciach. Ak majú chvíľku času pre seba, určite ho nevenujú zaujímavým knihám. Túto vášeň zdieľajú skôr starší jedinci, ktorí sa s nadšením ponoria do obľúbených príbehov. Možno práve to bolo inšpiráciou pre založenie kamenných ale aj internetových obchodov, resp. kníhkupectiev. Inšpiráciou bola jednoznačne vášeň čitateľov ale aj výzva prilákať nečitateľov. Veď predsa zamilovať sa do múdrych strán kníh, z ktorých sa dá veľa vyčítať a naučiť je jednou z možností, ako si spríjemniť deň.
Patríte k náruživým čitateľom? Ako často trávite čas v kníhkupectve? Preferujete kamenné alebo internetové obchody?
Internetové kníhkupectvá nám ponúkajú najmä pohodlie. Keď nemusíme vôbec nastúpiť do auta alebo sa ponáhľať na autobus a len tak si sadnúť za počítač a objednať si obľúbenú knihu z pohodlia domova. Má to istú dávku výhodnosti.  Ale naozaj to vnímate ako niečo lepšie?

literatura.jpg

Nič na svete nevynahradí vôňu knihy. Keď si ju môžete „popestovať“, ako malé dieťa a cítiť iskrenie, ktoré vám napovie, že táto kniha je tá pravá. Stvorená len a len pre vás. Výhodou dnešnej doby je, že kníhkupectvá už nevyzerajú ako niekedy, len poličky preplnené množstvom kníh. Priestory sú vytvorené na základe potrieb zákazníkov a hlavnou prioritou je komplexná starostlivosť o klienta/zákazníka. Mnohí milovníci kníh sa potrebujú cítiť uvoľnene, sedieť v príjemnom prostredí plnom dobrej atmosféry a možno čo najďalej od bežných starostí smrteľníka. A v mnohých kníhkupectvách si toto všetko už môžete vychutnať. Sú to miesta, kde si môžete nielen vychutnať svoju obľúbenú knihu, ale aj oddýchnuť, stretnúť sa s priateľmi a na pár hodín zabudnúť na  každodenný stereotyp. Je to príjemné prostredie, kde sa môžete zastaviť vo svete plnom písmen a viet.