Dovolenkujte na Barbadose

Ostrov má mnoho atraktívnych miest, pamiatok a atrakcii ktoré ponúka svojim návštevníkom. V našich končinách ešte nie je tak známy ako napríklad Dominikánska republika, kde sa ročne dopraví množstvo Slovákov. Preto sme sa rozhodli predstaviť vám zopár faktov o tomto mieste, .

pláže

Barbados má niekoľko miest historického, architektonického a prírodného záujmu.
Sedem divov predstavujú stromy baobaby, židovská synagóga, historické Jakubovské panské sídlo, kaňon Galore, grapefruitové stromy, Harrisonova jaskyňa a dokonca sú tu fakultatívne výlety ponorkou Atlantis ktorá vás zoberie do hlbín oceánu kde môžete zažiť jeden z najstarších prírodných artefaktov – koralový útes vo Freshwater Bay.

Počasie je vo všeobecnosti teplé a slnečné počas celého roka s priemernou dennou výškou 30 ° C. Každý rok tu nájdeme viac ako 3000 hodín slnečného žiarenia! Noc sú zvyčajne mierne chladnejšie. I tu pretrváva obdobie dažďov, sezóna sucha trvá od januára do júna.

Čo sa týka obyvateľstva, v súčasnosti v krajine žije multikultúrna spoločnosť. Ľudia sú milý, majú samozrejme na všetko čas ako to v prímorských krajinách býva zvykom a majú pestrú kultúru. Platí sa tu barbadoským dolárom.
Na tomto ostrove sa môžete dokonca i zosobášiť, stačí vám vybaviť si pár papierov. Môžete sa inšpirovať napríklad i golfový hráč Tiger Woods tu mal sobáš v roku 2004.

moře

Medzi zaujímavosti patrí i to, že celý ostrov je obklopený len Atlantickým oceánom. Okrem toho, nebol nikdy napadnutý. Ďalším zaujímavým faktom je, že v roku 1846 držala krajina rekord pretože tu bolo zaznamenaných 491 aktívnych cukrových plantáží s 506 veternými mlynmi.
Zaujalo vás toto exotické jedlo? Okrem krásnej prírody tu uvidíte úplne odlišnú kultúru, ochutnáte skvelé jedlo i exotické ovocie a vyhrejete sa počas zimy ktorá u nás vládne.