Emailová schránka

Email je už využívaný v dosť veľkej miere. Snáď ani neexistuje človek, ktorý by ho nemal, hoci podaktorí ho pomenej využívajú, ale majú ho. Dnes sa maily využívajú v hodnej miere skoro v takej istej ako telefónne čísla. Mailová komunikácia je síce menej efektívna, ale za pár chvíľ sa to vyrovná, pretože ľudia si už berú svoje telefóny takmer všade. Aj na záchod, do sprchy, do vane a podobne.

email.png

Ako by mal vyzerať taký email?

Najčastejší tvar mailu je meno.priezvisko alebo bez bodky. Napríklad doména gmail nerobí rozdiely medzi tým, či tam bodka je alebo nie. Keď zadáte daný email aj s bodkou aj bez bodky tak sa vám pošta doručí na ten istý email. Neveríte? Skúste si to a uvidíte.
Email by mal byť zostrojený tak, aby ste sa zaň nemuseli hanbiť, keď ho budete niekde diktovať. Príliš dlhé a zložité emaily nemajú zmysel, pretože ich môže niekto popliesť a pošta sa vám bude strácať. Najlepší email je vaše meno alebo priezvisko, prípadne kombinácia obidvoch. Alebo priezvisko a skratka z mena. Za taký email sa nemusíte hanbiť, pretože je to vaše meno. To majú napríklad personalisti obvykle dobre napísané v nejakej databáze, tak sa nemusíte báť, že sa to popletie. Problém môže nastať u žien, keď sa vydajú a zmení sa im priezvisko. Zmena emailu nemusí byť najšťastnejší krok, ale môžete to urobiť a presmerovať si bývalú emailovú adresu, na čo potom upozorníte odosielateľa daných emailov a on vám ich bude potom posielať už len na správnu adresu. 

zpráva.png

Kde si mám založiť emailové konto?

Najlepším riešením bude asi doména gmail. Je to najdôveryhodnejší web, na ktorom má takmer každý svoje emailové konto. Domény ako azet, centrum a podobne nie sú dosť podchytené a napríklad taký azet nevyzerá najlepšie, pretože je to emailová adresa spojená s pokecom, ktorý nemá najlepšiu reputáciu. Na centrume  je zas  problém so strácaním mailov. Niektoré maily jednoducho z času na čas neprišli a nevieme doteraz, kde sú. To je pri dôležitých mailoch dosť podstatné, aby prišli. Na gmaili sa to nestáva, prípadne vám len presunie daný email do spamu, ale tam si ho viete poľahky nájsť.