Je cestovanie hobby?

Každý človek má nejakú záľubu. Určite neexistuje nikto, koho by nič nezaujímalo, kto by nemal rád hudbu, šport alebo by aspoň niečo nezbieral. Sú medzi nami aj ľudia, ktorí majú zvláštne hobby. Pozrime sa však tento raz na tých ľudí, ktoré svoje hobby už nevidia len ako obyčajnú záľubu, ale ako životný štýl. Je to dva v jednom alebo majú pravdu len tí, ktorí tvrdia, že cestovanie nemôže byť len hobby.
dívka s foťákem
 
Keď nejdeš doma obsedieť
Väčšinou existujú typy ľudí, ktorí sú občas radi doma a občas naopak veľmi radi cestujú a spoznávajú nové veci. Každý má predsa obdobie, kedy chce zostať doma a kedy sa mu jednoducho žiada len tak ležať a nič nerobiť. Ľudia, ktorí sú zanietení cestovatelia také niečo nepoznajú. Nemôžu byť doma, musia stále niekam ísť, niečo objavovať a zisťovať. Možno to u niektorých ľudí dokonca hraničí až s posadnutosťou. Všetkého veľa škodí, preto by ste si to mali ustriehnuť. Občas je príjemné posedieť si doma s rodinou. Cestovanie si musíte užívať a vychutnávať. Nemôžete sa bezhlavo rútiť za niečím len preto, aby ste niekam išli, no nemáme pravdu?
 
Robte si plány
Je fajn, keď vás baví spontánne cestovanie. No ak to skutočne milujete, prečo si to aj nezaznamenávať? Je predsa príjemné po dlhom čase zobrať zošit, kde ste si plánovali, kam všade pôjdete, kde sa zastavíte a ako sa nakoniec vaše plány zmenili. Prečo by ste si nemohli viesť cestovateľský denník? Bude to nielen nádherná pamiatka, ale aj odkaz na to, čo vás baví. Aspoň budete mať všetko pokope. Okrem toho, keď si budete plánovať, kam pôjdete, budete mať oveľa väčšiu radosť a dlhšiu dobu.
ohromný ledovec
 
Chodievajte spolu
Sú ľudia, ktorí sa veľmi radi zoberú na cesty len tak, sami so sebou. Nepotrebujú, aby s nimi niekto chodil, vôbec nepotrebujú nejakého parťáka. Z hľadiska bezpečia to ale nie je veľká výhra. Ak však chcete pokoj, zoberte so sebou niekoho, kto veľa nerozpráva. Môžete byť každý vo svojich myšlienkach, ale zároveň spolu.

Posted in Nezařazené