Klimaktérium vplýva aj na vaše libido. Čo robiť?

Niektoré z nás to zažijú už krátko po štyridsiatke, niektoré majú to šťastie, že sa ich menopauza dotkne až omnoho neskôr. Ja som patrím do prvej skupiny žien. Klimaktérium mi na dvere zaklopalo po dovŕšení štyridsiateho piateho roku života. Celkom skoro, že? Nebudem vám rozprávať o všetkých nepríjemných stavoch, ktoré ženu v tomto období postihnú. O tom sa dočítate všade a navyše, len sama najlepšie zistíte, ako ich zvládať a prekonať.Staršia žena je opretá o kamennú sochu draka a tvár sa spokojne.jpg

V tomto článku, by som sa chcela venovať jednej konkrétnej oblasti, ktorá je v živote veľmi podstatná, a to sexuálnemu životu. V období prechodu, to u mňa začalo ísť dolu vodou. Myšlienky na sex sa v mojej hlave objavovali stále zriedkavejšie. Musím podotknúť, že som nikdy nepatrila k ženám, ktoré by sex nepotrebovali. Práve naopak, v tomto smere, som bol naozaj aktívna. Preto bola pre mňa táto nová skutočnosť, naozaj nepríjemnou novinkou.

Niečo podobné môže zastihnúť aj vás. Hormonálna nerovnováha je proste sviňa. Spôsobuje známe nepríjemné stavy, no i takíto komplikácie. V mojom prípade mi najviac pomohol liek Lovegra Lacné generiká. K nemu som však užívala aj rôzne prírodné výživové doplnky, ktoré sú určené pre ženy v období klimaktéria. Pomohli mi však aj prípravky, ktoré podporujú vitalitu a celkovú imunitu. Ako akútne riešenie, je však spomínaný liek – Lovegra, naozaj najúčinnejšou formou pomoci.
Pomôže vám aj aktívny prístup k životu. Nehovorím ani tak o pohybe ako takom, ale skôr o tom, aby ste mali svoju hlavu neustále zamestnanú. Iba tak dokážete nemyslieť na nepríjemnosti, ktoré k prechodu, bohužiaľ, neoddeliteľne patria.Tri staršie ženy sa držia za ruky a kráčajú po chodníku v prírode.jpg

Milé dámy, čo je asi najpodstatnejšie je to, že nesmiete upadnúť do depresií. Čím viac si budete lámať hlavu, tým horšie to bude. Verte, že je to naozaj tak. Radšej si užívajte život naplno, nebojte sa pomôcť si aj tabletkami a uvidíte, že všetko pôjde ako po masle.