LED svetielka nám stále viac spríjemňujú voľné chvíle, ale aj všetky naše aktivity

To, že sme klasické žiarovky postupne takmer úplne vytlačili a nahrádzame ich takzvanými LED-kami, už nie je žiadnym tajomstvom. Vývojári totiž vyrobili kvalitné, úsporné, k životnému prostrediu šetrné a výkonom porovnateľné svetelné zdroje, ktoré okrem toho majú aj široký výber dizajnového prevedenia a farebných variantov.

strop3

Z množstva zdrojov LED osvetlení ako sú pásiky, trubice, panely, žiarovky či reflektory, si môžeme niečo povedať o SMD LED GU10 žiarovkách, ktoré si tak, ako ostatné, našli svojich zákazníkov a stali sa z nich obľúbené produkty. Známe sú ako takzvané bodovky, čo je výraz pre bodové svetielka, ktoré sú praktické a využívané hlavne ako doplnkové osvetlenie na dotvorenie atmosféry v priestore, no v niektorých prípadoch je možné použiť ich aj ako hlavný zdroj osvetlenia. Pri realizácii podhľadov zo sadrokartónu či stien sa jednoduchým spôsobom dajú do nich zakomponovať, čím dosiahneme nenápadné, ale výkonné osvetlenie s fantastickým efektom čistej štylistiky. LED je svetlo vhodné na osvetlenie kuchynských liniek, detských či ostatných izieb, kúpeľní, šatníkov, výkladov a vitrín či knižníc a podobne, ale aj na pôsobivé vyzdvihnutie sôch, dekoračných predmetov a podobne. led ziarovky gu10 Sú variabilné a obľúbené vďaka svojej schopnosti vytvárať zaujímavé farebné efekty.

žiarovka na stole

Každá zo žiaroviek typu SMD LED GU10 sa vyznačuje vysokým indexom podania farieb a schopnosťou prirodzeného či verného rozpoznania farieb osvetlených predmetov objektov. To všetko je možné vďaka kvalitnému SMD či COB LED čipu. Elimináciu preblikávania svetla po vypnutí zabezpečí takzvaný CCD driver, a takisto bráni ich jemnému svieteniu aj potom, čo ich vypnete. Na základe týchto skutočností má zákazník istotu, že kupuje kvalitné výrobky od profesionálnych predajcov. Farebné odtiene majú tri základné stupne bielej: neutrálny, teplý a studený. Tento model sa navyše vyrába aj v DUAL-WHITE type, ktorý umožní diaľkovým ovládačom plynulo meniť prechod odtieňov farieb a tiež s funkciou stmievateľnosti, ktorú je možné ovládať aj smartphonom.