Môj dom je môj hrad

Ľudia dospievajú a chcú rodinu rozhodujú sa a tých rozhodnutí je veľa. Od hľadania partnera až po vzťah a postupnosťou aj svadbu. No a po nejakom času príde rada aj na deti koľko deti chceme? A kde budeme bývať? Aký dom by sme si malý kúpiť ? alebo si ho dáme postaviť?
Domou je  veľa  začína  to tipom: 1. Rodinný dom: môžu bit z hľadiska urbanistického samostatne ale sú aj dvoj domy, radové domy, átriové domy  a terasové domy. Z pohľady oblasti, kde sa vyskytujú sú to domy  v mestách a v dedinkách.  A posledne rozdelenie je podľa hospodárskych domou alebo domou len na bývanieRodinný dom.jpg
1.1. BONGALOU,  sú zvyčajné  prízemné, do štvorca a majú vstupnú terasu. Je to nenáročná stavba lacnejšia variant a často sa stavajú z dreva. Tieto domy sú úsporné a energicky  nenáročné. Sú často jednoduchú  nielen na stavanie ale aj bývanie.
1.2. ÁTRIOVÉ A TERASOVÉ DOMY, ide o zvláštny typ domou sú jednopodlažne,  súčasťou uzavretého dvora býva často bazén.  Na rozdiel od terasových ktorý potrebujú zvýšený terén. Terasové domy majú unikátnu konštrukciu , ponúkajú domou veľký balkóny terasy alebo strešne záhradky.
1.3. VIAC POSCHODOVÉ DOMY A RADOVÉ DOMY, viac poschodové domy slúžia na bývanie viac rodín po kope. A sú to panelové, tehlové a novodobé drevene stavby. Radove domy sú dosť podobne tým viac poschodových domom len sú vedľa seba a zaberajú viac miesta. Stavajú sa rovnakou technológiou a zvyčajne sa dáva rovnaká fasádna farba. Radove  domy sú lepšie lebo majú pred alebo zadnou záhradou.Krásna chalupa.jpg
1.4. PASINVÉ A NÍZKOENERGETICKÉ DOMY, pasívne domy musia udržovať energetickú úsporu.  Dom môže byt ako drevený tak aj tehlový,  tento typ domou je na úsporu energii a preto veľká časť domou je na solárnu elektrinu.  Z názvu nízkoenergetické domy vypláva že nie len  na vystavenie domu ale aj užívanie  je úsporné a podľa noriem.