Na motorke ako sa patrí: Vyberte tie správne doplnky

V podstate môžeme povedať, že jazdiť na motorke sa dá v akomkoľvek oblečení a vlastne to ide aj bez prilby, ale samozrejme pokiaľ chceme, aby naša jazda bola skutočným, komfortným, ale v prvom rade bezpečným zážitkom, správne oblečenie ani výber prilby nesmieme podceniť. Hlavne v prípade prilby ide o samozrejmosť, za ktorej porušenie by ste boli pokutovaní. Preto rovnako ako v prípade vhodného oblečenia sa zamerajme v prvom rade na jej pohodlné nosenie a kvalitný materiál, pričom skvelou ukážkou praktického a kvalitného modelu sú napríklad prilby NOLAN.

motorka

Presuňme sa však na vhodné oblečenie a to najmä v prípade, ak chcete zažiť pohodlnú jazdu, pri ktorej vás nezaskočia neželané (veternostné alebo iné) podmienky. V prvom rade si v stručnosti zhrňme, čo od týchto doplnkov musíme očakávať:

  • Dôležitá je hlavne bezpečnosť a preto nám trh ponúka viaceré varianty vybavené chráničmi (ktoré však môžete kedykoľvek odstrániť).
  • Komfort a pohodlie sú samozrejmým požiadavkom najmä v prípade, ak na motorke jazdíte pravidelnejšie.
  • Dizajn a funkčnosťsom síce uprednostnil na tretie miesto, ale priznajme si- Od oblečenia na motorku zároveň očakávame, že v ňom budeme vyzerať dobre a z hľadiska funkčnosti sa musíme zamerať na praktické veci (umiestnenie vačkov, ovládanie zipsu, veľkosť,…)

motorkář
Ďalej by sme si už vopred mali ujasniť niektoré podstatné detaily spojené s naším štýlom jazdy a typom motocykla, ktorým následne výber oblečenia prispôsobíme. Teda pokiaľ sa prevážate predovšetkým po asfaltovej ceste a vlastníte motorku typu chopper, supersport, cestnú, „naked“ bike,… v takom prípade si môžete zvoliť prakticky z dvoch rozdielnych možností a to medzi koženým materiálom alebo textilom, zatiaľ čo v prípade kombinácie cestnej jazdy s prírodným terénom pri type motorky štýlu enduro je voľba jednoznačná- textil.