Nintendo Switch – fenomén medzi konzolami

Spoločnosť Nintendo je azda najstaršou spoločnosťou zaoberajúcou sa o hry a neskôr postupom doby hlavne videohry. Vznikla už v roku 1889 a jej prioritou vtedy boli špeciálne hracie karty. Neskôr, konkrétnejšie v 70. rokoch 20. storočia, prešlo Nintendo na svoj terajší zámer, ktorého sa držia do dnešného dňa. Teda výroba a predaj videohier a hracích konzol.

nintendo.jpg
 
Za svoju dlhú kariéru má Nintendo na svojom konte legendy ako je taliansky inštalatér Super Mario, nestarnúci evergreen Pokémoni či premakaná exkluzivitka, ktorú mu môžu zavidieť všetci konkurenti, The Legend of Zelda.
 
Nintendo Switch
 
Nintendo Switch je aktuálne najnovšia hracia konzola z dielne japonského giganta. Predstavená bola v roku 2016 a do predaja sa dostala oficiálne až v roku 2017. Jej popularita však neustále rastie a teší sa obrovskej podpore celého sveta napriek tomu, že je technicky výrazne slabšia ako jej konkurenti a vidieť to je predovšetkým na azda najdôležitejšom aspekte hier – grafike. V čom je teda tak výnimočná a prečo má takú obrovskú podporu?

herní konzole.jpg
 
Obojživelník
 
„Switch“ je tzv. obojživelník a to je jeho najväčšia výhoda, ktorú postráda konkurencia. V praxi to znamená, že ide o hraciu konzolu k telke do obývačky, no zároveň v sebe obsahuje aj prenosnú verziu do auta, vlaku či lietadla. V samotnom základe ide o tablet, ktorý ma po bokoch zasúvacie ovládače „Joy-cony“, ktoré prinášajú plnohodnotný zážitok „džoistiku“ pri hraní v prenosnom móde. Po príchode domov však stačí ovládače vysunúť, pripnúť ich do držiaku, do ktorého ovládače zapadnú a vytvoria tak jeden celistvý ovládač. Tablet potom stačí zasunúť do dokovacej stanice, ktorá je pripojená k elektrickému prúdu a televízoru. Hneď po tomto pripojení vás konzola prenesie do herného sveta v kvalite FullHD a vy tak máte zážitok ako z plnohodnotnej domácej hracej konzoly od konkurencie.