Pre krásu sa nemusí trpieť

To čo sa mužom páči sa nedá opísať tromi vetami, pretože každý by povedal, že za pekné považuje niečo iné. Lenže sebavedomie rapídne klesá pri pohľade na opačné pohlavie ako mu padá sánka z photoshopom upravených dievčat. Nie každý deň je nálada nastavená na extravagantný make-up a tiež na to nie je vždy vhodná doba. Úpravu zovňajšku by sme mali prispôsobiť aj prostrediu, do ktorého sa chystáme.

dívka

Nie je pravidlom, že ak idete na detské ihrisko musíte ísť v starej mikine s mastnými vlasmi. Tepláková súprava je na to ako stvorená – budete zladená a cítite sa pohodlne. Make-up by mal byť určite jemnejší, predsa mamičky na dvore by nemali pochopenie pre prehnané očné tiene či výrazné pery. Čo urobíte s vlasmi je už na vás, ale aj starostlivosť o ne by mala byť pravidelná a správna aj keď pri novom prírastku v rodine sa to ľahko povie.

Odsudzovať ľudí podľa vzhľadu nie je pekné, bohužiaľ na toto nevhodné správanie ešte nevymysleli zákon. Môj názor je však taký, že nájsť si chvíľu pre seba až tak náš časový harmonogram nenaruší a nemusíme potom súdiť ženy, ktoré vyzerajú lepšie ako my, pretože je to len naša vlastná chyba.
Každá z nás sa nájde v inom štýle a ak máte radšej niečo výraznejšie, ale napríklad práca vám to nedovoľuje tak napríklad v manikúre. Pekne upravené nechty i keď extravagantnejšie nikoho uraziť nemôžu.

šminky

Slová ako ja to neviem, nedokážem a nemôžem nerada od okolia počúvam, lebo to tak vôbec nie je. Stačí na rovinu povedať – NECHCEM a nie vymýšľať tisíc iných dôvodov. To čo vidíme často na fotkách nemusí byť skutočné, takže sa nenechajme znechutiť. Spravme niečo pre naše telo i dušu a začnime sa páčiť sami sebe. Za všetkým stojí aspoň trochu úsilia a v tomto prípade tak isto platí príslovie bez práce nie sú koláče. Nikde nie je napísané, že jednoduchá žena nemôže byť krásna žena.

Posted in Nezařazené