Sklenené dvere vám pomôžu

Sprchový kút alebo vaňa? Čo je obľúbenejšie a výhodnejšie pre vás pri rekonštrukcii? Viete vybrať správne sprchové dvere? Tie sklenené dvere Lmmont budú isto naj.

Možno ste si všimli, že do popredia v bytoch alebo rodinných domov sa dostávajú práve sprchové kúty. Sú priestorovo menej náročné, variabilné a tiež je sprchovanie ekonomickejšie ako napustená vaňa. Ako vybrať vhodné sprchové dvere? Na veľkosti sprchových dverí rozhodne záleží. Než pôjdete do obchodu, dôkladne ich premerajte. Teda premerajte šírku sprchovacieho kúta či niky, a tiež výška.

umývadlo v kúpelni

Dôležité je, aby dvere vyhovovali aj vašej výške a voda netiekla nikde okolo. Rešpektujte celkový dizajn kúpeľne, aby sa tam sprchový kút hodil po estetickej stránke. Na výber máte niekoľko typov sprchových dverí. Ak chcete spojiť praktickosť a pekný vzhľad, poobzerajte sa po dvojkrídlových sprchových dverách. Na takéto dvere však potrebujete dostatočne široký kút či niku. Zvoľte otváranie dovnútra alebo von. K inštalácie nepotrebujú vaničku ani spodnú lištu. Sú vhodné v bezbariérovej kúpeľni. Ďalším typom sú jednokrídlové sprchové dvere s otváraním celého krídla. Tento typ sa kupuje najčastejšie. Nevýhodou je, že vyžadujú k otvoreniu dostatok priestoru. Ak chcete doladiť váš murovaný sprchový kút, popýtajte sa na posuvné sprchové dvere. Skvele šetria priestor. Pri posuvnom systéme pri vstupe do sprchy nemusíte uhnúť ani o kúsok nabok. Aby dvere dobre fungovali, nešetrite na kvalitnom pojazde a vyberajte kolieska s bezúdržbovými ložiskami. Do modernej kúpeľne patria aj moderné prvky. Moderné sú zalamovacie sprchové dvere.

feature_170_galleryone

Môžete zvoliť jednoduché riešenie v podobe čírych sklenených dverí bez rámu. Avšak aj matné sklo vyzerá dobre. Výhodou takýchto dverí je veľkosť vstupu, čo ocenia ťažšie sa pohybujúce osoby. Zalomenie môže byť smerom von, ale aj dovnútra. Ďalším typom sú pivotové dvere. Nepočuli ste o tomto type? Sú jednoduché a elegantné. Uchytené sú na kĺbe, preto sa im hovorí aj kĺbové. K ich inštalácii potrebujete mať dostatok priestoru a taktiež počítajte s kvapkami, ktoré pri otvorení stečú rovno na podlahu. Ak si už vyberiete ktorékoľvek, najprv si to poriadne rozmyslite a popremerajte všetko, čo sa dá. Navštívte obchod LMmont, kde vám s radosťou pomôžu. Až potom kúpte.