Spravte si z chaty oázu oddychu

Ak máte finančné prostriedky a čas, odporúčame vám kúpu chaty. V ponuke je veľké množstvo rekreačných obydlí, ktoré sa nachádzajú mimo hluku veľkomiest. V prípade, že majú aj záhradu, máte vyhraté. Pri zariaďovaní chaty by ste mali myslieť na viacero aspektov, ktoré závisia od veľkosti nehnuteľnosti. Pri vyslovení slova chata, si každý predstaví starých rodičov a romantické vintage zariadenie. Nie vždy to musí byť pravidlo. Riaďte sa hlavne vlastným vkusom, ale pravdou je, že prírodné materiály a vidiecke domy k sebe patria. Nedajte sa uniesť starodávnym štýlom, mohlo by sa stať, že sa z vašej chaty stane skladisko starého nábytku.

chalupa

Minimalizmus a maličkostivedia vytvoriť v každom priestore patričný duch. Nasadené bylinky, retro črepníky, staré nástenné hodiny, zarámované výšivky po babičke a máme tu duch minulosti ako vyšitý. Samozrejme, že budete chcieť v chate aj prespávať. V tomto prípade môže problém malého priestoru vyriešiť poschodová posteľ.

Problémom môžu byť spotrebiče, ktoré sú nevyhnutné pri dlhšom pobyte. Našťastie aj tu máte možnosti výberu. Samozrejme, že nebudete kupovať staré, ale dáte prednosť moderným s retro výzorom. Vsadiť môžete aj na staré kachle, ktoré vám odborníci vedia renovovať.

Čo sa materiálov týka, chata si pýta hlavne drevo a kameň, ale aj ich náhrady. Dlažby imitujúce drevo sa ľahko udržiavajú a zároveň interiéru dodajú požadovaný štýl. Okrem hnedej farby, by mali dominovať šedá, béžová, ale aj staroružová a modrá. Bielu farbu môžete použiť ako protiklad k tmavej hnedej. Chybou nebudú kvetinové tapety a vzory, či káro na závesoch a záclonách.

srub

Pri nábytku to budete mať jednoduchšie. Dajú sa kombinovať kúsky po starých rodičoch s novými vo vintage štýle. Veľké a pohodlné kreslá chýbať nesmú. Kuchyňu zariaďte z masívu, stolíky by mali byť kombináciou dreva a skla, sedačka šedá, alebo béžová. Kožené prvky a kožušiny, vankúše a deky z prírodných materiálov už iba dodajú ten pravý šmrnc.

Posted in Nezařazené