Tajná zbraň prírody: KONOPE

Konopné oleje, krémy, šampóny, či krémy sú vyrábané z technického konope. Preto sa nemusíte obávať vedľajších účinkov. Tento druh rastliny totiž neobsahuje psychoaktívne THC, ktoré sa nachádza v rastlinách určených na iné využitie. Konopný olej, teda môžete pokojne užívať i vnútorne.

konopí
 
Konope obsahuje viacero zázračných látok. Vitamíny skupiny B, vitamín C, A a E, je len začiatok. Okrem toho, sa v nej nachádza vysoké množstvo lecitínu, karotenoidov , kyselinu omega- 3 alfa linolovú a omega- 6 gama linolovú. Tieto kyseliny  patria medzi esenciálne nenasýtené mastné kyseliny. Naše telo si ich nedokáže vyrobiť samé, preto mu ich musíme doplniť z vonku. Ich hlavnou funkciu, je obnova bunkových stien, vďaka čomu napomáhajú celkovej regenerácií. To platí v prípade pokožky ale i celého organizmu.
 
Masti, krémy, oleje, šampóny…
 
Konopné masti, krémy a oleje sú vhodné hlavne pre ľudí s citlivou pokožkou. Používať by ste ich mali aj vtedy ak trpíte kožnými alergiami, alebo ekzémami. Konope má totiž i silné dezinfekčné, antibakteriálne a protizápalové účinky. Výťažok z konopných semien nájdete i v prípravkoch určených na liečbu akné, alebo atopického ekzému.
Olej z technického konope môžete používať aj pri extrémne suchej pokožke. Môžete si ho natierať na konkrétne miesta, celé telo, alebo pridať do kúpeľa, či obyčajného telového krému.

anorexie
 
Konopné šampóny, alebo iné prípravky na vlasy, pomáhajú k ich celkovej regenerácií. Pre liečivé účinky rastliny sa výťažky z nej pridávajú aj do vlasových prípravkov na psoriázu, či dermatitídu.
 
Postačí i jeden
 
Ak nechcete zbytočne vyhadzovať peniaze za desiatky rôznych konopných výrobkov, zadovážte si obyčajný konopný olej určený na konzumáciu. Ten môžete používať ako na jedenie, tak na svoju pokožku aj vlasy. Tak ako pri iných olejoch, majú najlepšie vlastnosti, tie za studena lisované. Výrazne pozitívne zdravotné účinky má i vnútorné používanie oleja. Pomáha k regenerácií vnútorných orgánov avšak rovnako ako z vonku, aj z vnútra pomáha našej koži.