Top 10 kanonierov histórie Premier League

Podľa mnohých odborníkov a expertov na futbal je najlepšou ligou na svete práve tá anglická. Hoci sa na Britských ostrovoch hrá futbal od nepamäti, konkrétne už niečo viac ako 120 rokov, názov Premier League má len od roku 1992 kedy bola zavedená aktuálna koncepcia ako ju poznáme doteraz.

míč

Ak poviem, že najlepším strelcom celej histórie je Alan Shearer, ktorý odohral v najvyššej anglickej lige celkovo 14 sezón v dresoch Blackburnu a Newcastlu.
Ďaleko za ním sa v rebríčku nachádza anglický futbalista Wayne Rooney, ktorý stráca na prvé miesto pomerne dosť a to konkrétne vyše 60 gólov a nepredpokladá sa, že by niekedy mohol na čele nahradiť súčasného lídra. Napríklad už len preto, že v nedávnej histórii sa Wayne upísal zámorskému klube z MLS, jedná sa o klub DC United, uzavreli kontrakt na 3,5 roka.

Ďalej nasledujú legendy tohto športu ako sú Andy Cole, Frank Lampard, Thierry Henry, Robbie Fowler avšak všetko sú to už neaktívny hráči, ktorý už neovplyvnia rebríčky strelcov a už nijako nezasiahnu do hry.

fotbal

 Nasleduje hráč, ktorý ešte neukončil svoju aktívnu karieru, je to legenda Tottenhamu a momentálne pôsobí vo farbách Sunderlandu, kde stále ukazuje svoje strelecké kvality a patrí medzi ofenzívne zbrane tohto tímu.
V poradí 8. najlepším strelcom je momentálne Michael Owen, ktorý v svojej futbalovej kariere hájil farby klubov ako sú Newcastle United, Liverpool či Manchestru United. Avšak pôsobil aj v najvyššej španielskej lige ako hráč Realu Madrid v rokoch 2004-2005. Hrával na pozícii útočníka a získal prestížne ocenenie Zlatá lopta pre najlepšieho európskeho futbalistu roku 2001. V súčasnosti so 40 gólmi patrí na štvrté miesto v počte strelených gólov za Anglicko.
Elitnú desiatku strelcov najvyššej anglickej ligy nám uzatvárajú Les Ferdinand a Teddy Sherringham, ktorý majú na konte viac ako 140 strelených gólov.