V máji budúceho roka sa môžeme tešiť na svetového umelca, ktorý odštartuje svoje turné v Prahe: gitarista Eric Clapton

Mnoho svetových umelcov sa vydáva na turné po celom svete, aby predstavili svojim fanúšikom známe hity, ale aj novinky, ktoré by radi prezentovali. Je to najlepší spôsob, ako sa udržať v popredí a zostať stále známy, pretože priamy kontakt s fanúšikom štúdiové nahrávky nahradiť nemôžu.Obľúbený hudobný nástroj.jpg
 
Hviezda štartuje v Prahe
Hviezdou na hudobnou nebi, ktorá sa na budúci rok vydáva na európske letné turné, je aj Eric Clapton a trvať bude asi jeden mesiac. Úvodný koncert je naplánovaný na 29. mája 2020 v Prahe v O2 Arene. V českej metropole vystúpi po siedmich rokoch, odtiaľ sa bude presúvať do ďalších 14-tich miest Európy a celú „šnúru“ ukončí koncertom v Moskve niekedy koncom júna. Spevák a gitarista nebude vystupovať sám, ale sprevádzať ho budú jeho dlhoroční spolupracovníci.
 
Rockový dedko
Clapton už oslávil 74. rokov a stal sa aj členom Rokenrolovej siene slávy. Jeho zbierku tvorí 18 cien Grammy, Rád britského impéria či cena za celoživotné dielo. V roku 2003 sa v prestížnom hudobnom magazíne Rolling Stone ocitol na štvrtom mieste zo stovky doposiaľ najlepších gitaristov sveta. Predbehli ho iba Jimi Hendrix, Duane Allman a B. B. King. Clapton je interpretom najsledovanejšieho akustického koncertu, ktorý vysielala stanica MTV Unplugged v roku 1992 a zároveň je to pre tohto interpreta dodnes jeho najznámejšie dielo.Fanúšikovia na koncerte.jpg
 
Prezývajú ho „pomalá ruka“
Gitarista si svojim štýlom hry vyslúžil prezývku Slowhand (pomalá ruka). Rok 2016 bol doteraz posledným, kedy vydal štúdiový album s názvom I Still Do. V roku 2018 opäť prekvapil svojich fanúšikov kolekciou prevzatých vianočných piesní pod názvom Happy Xmas.
Na svojom poslednom koncerte v O2Arene v Prahe v roku 2013 umelec zahral hlavne hity staršieho dáta, no napriek tomu si ho prišlo vypočuť takmer 14 tisíc divákov. Hoci v tom čase vydal aj album Old Sock, na koncert zaradil hlavne skladby z jeho predošlej tvorby. Úvod a záver koncertu patrili hre na elektrickej gitare a stred vyplnil akustickým blokom. V 70.tych rokoch Clapton bodoval v hitparádach s pesničkou Layla a dokonca za ňu získal cenu Grammy za najlepšiu rockovú pieseň.