Veľkoobjemový kontajner

Veľkoobjemové plastové kontajnery pozná v dnešnej dobe už celý svet, pretože sú populárnou nádobou azda v každej výrobnej sfére či priemyselnej zóne. Už je to nejakú dobu, čo sú tieto kontajnery populárne a odkedy ich s obľubou začali využívať rôzne podniky na skladovanie, prepravu a manipuláciu kvapalín. Veľkou výhodou týchto kontajnerov je to, že sú vyrábané takým spôsobom, aby dokázali odolávať tým najextrémnejším podmienkam, ktoré môžu nastať a všetkým možným situáciám, ktoré by ich mohli akýmkoľvek spôsobom poškodiť.

kontajner

Nakoľko sa v poslednej dobe rozmohol trend využívania veľkoobjemových plastových kontajnerov na zachytávanie dažďovej vody a jej skladovanie predovšetkým pri rodinných domoch, pri garážach alebo chatkách, musí byť materiál použitý na výrobu týchto kontajnerov o to viac pevnejší, aby zvládol odolávať výkyvom počasia, ktoré dajú akémukoľvek materiálu dosť zabrať. Pre veľkoobjemové kontajnery čaká v exteriéri omnoho viac zložitejších podmienok ako v interiéri, kde sú využívané hlavne u závodov a priemyselných sférach.

kontajner

Tieto kontajnery svoje uplatnenie našli v priemysloch ako je napríklad priemysel farmaceutický, kozmetický, chemický, technický, spotrebný, potravinársky a podobne. Veľkoobjemové plastové kontajnery, známe aj pod pojmom IBC kontajnery, sú vysoko odolné plastové manipulačné nádoby, ktoré sú uspôsobené tak, aby boli čo najviac odolné voči oderu, poškrabaniu a akémukoľvek poškodeniu, pod čo spadá aj poškodenie chemikáliami. Kontajnery od tejto spoločnosti sú navyše vyrábané tak, aby na kvapaline nezanechali žiaden špecifický pach a teda sú stopercentne hygienické. Kontajnery si môžete zakúpiť v rôznych objemových o rozmerových prevedeniach, pričom najžiadanejšie sú kontajnery o objeme 600 litrov. Na internetovej stránke Schoeller Allibert nájdete všetko, čo potrebujete.