Viete správne odhadzovať sneh?

Pokiaľ bývame v meste, vo väčšine prípadov sa o údržbu chodníkov a ciest stará mesto. Pokiaľ však bývate na vidieku, jediné, o čo sa vám postará vaša obec sú verejné komunikácie. Všetko ostatné si musíte odhádzať sami. Či už máte pred domom súkromné parkovisko, rôzne mostíky alebo čokoľvek, musíte sa o to postarať. Taktiež o svoj pozemok, ktorý je nevyhnutnou súčasťou každého rodinného domu na vidieku. Mnohých však trápi otázka: kam s týmto snehom?

sníh

Pozor na vlhnutie domu!

Pokiaľ odhadzujete od snehu vaše chodníky, dávajte si na jednu vec obrovský pozor. Nehádžte sneh na stenu domu. Ani nevytvárajte hromady a kopy snehu tesne vedľa vášho domu. Prečo?
Sneh má totiž svoje vlastnosti, ktoré nie sú veľmi prospešné vašej stavbe. Ide najmä o vlhkosť, ktorú sneh zadržiava a následne vlhnú múry a všetok sneh sa vám topí priamo do vašich základov. A to nie je dobre.

Nepohnevať si suseda

Mnoho ľudí má svoj pozemok orientovaný tak, že je v priamom susedstve s vedľajším domom. V takom prípade si dajte pozor, aby ste sneh nehádzali taktiež priamo na susedov dom. Nielenže môžete spôsobiť vlhnutie steny susedovho domu, ale ešte môžete byť príčinou zbytočnej hádky medzi vami ako susedmi.

zima

Kam teda so snehom?

Ideálne je odhadzovať sneh do rôznych priekop, či vodných tokov. Veď na tento účel sú aj primárne určené. Takže pokiaľ máte pred domom odvodňovaciu priekopu využite to. Možno sa stretnete s názorom niektorých susedov, ktorí vám budú vyčítať, že ste do ich priekopy navozili sneh. V tomto prípade sa však jedná už o neadekvátne požiadavky vášho suseda a môžete to jednoducho ignorovať. Pretože sneh naozaj niekde musíme dať.
Pokiaľ chcete byť naozajstný puntičkár, môžete zobrať fúrik a voziť sneh napríklad do vašej záhradky. Ale kto to už niekedy skúsil, vie čo to obnáša. Nakladanie snehu na fúrik je otravná a veľmi zdĺhavá, ale hlavne neefektívna práca.