Vyberte si praktické a zároveň kvalitné slúchadlá podľa vašich predstáv a kritérií

Aj napriek tomu, že sú dnes v móde bezdrôtové a kvalitné reproduktory za prístupnú cenu, nie každý z nás má záujem rušiť svojou hudbou okolie. Najmä ak sa nachádzame na verejnom priestranstve, kde sú ideálnym spoločníkom pre všetkých milovníkov hudby slúchadlá. Ako si však vybrať správne, aby čo najlepšie plnili svoj efekt?Počúvanie hudby, silueta.png

  • Ak naplnia požadovanú komfortnú stránku, pravdepodobne ich budeme najčastejšie využívať tiež pri cestovaní, či už budeme sedieť v autobuse, vlaku alebo v lietadle.

Z hľadiska požadovanej pohodlnej, ale rovnako tak kvalitatívnej stránky sa preto skúste zamerať na tieto parametre:

  • Typ, dizajn a prevedenie slúchadiel
  • Ich tlmivé vlastnosti
  • Kvalitu a odolnosť
  • Typ koncovky

Tak, ako sme na začiatku spomenuli módu prenosných bezdrôtových reproduktorov, táto moderná a praktická stránka bez káblov sa dotýka aj dnešných slúchadiel. Uprednostníte tento variant alebo radšej „drôtovú“ klasiku?

  • V tomto prípade vidíme pozitíva ako aj negatíva na jednej i druhej strane. Faktorom je preto originalita a jednotlivý štýl, ktorý preferujete.

Ak napríklad siahnete po káblových, nemusíte riešiť otázku nabíjania a to, koľko hodín vydržia. Na druhej strane sa káble vedia zauzlovať a v prípade najlacnejších alternatív sa rýchlo poškodia, respektíve stratia signál. Káblové slúchadlá sú aj naďalej dobrou voľbou, avšak v prípade kvalitného výberu, kedy je ideálny napr. odolný textilný kábel.Biele slúchadlá, modré puzdro.jpg
Pokiaľ je vám však blízka moderná technológia, ovládate jej funkcie a ste zvyknutí svoje zariadenia stále nabíjať, zrejme skôr oceníte bezdrôtovú voľbu, kedy otázku s kvalitou kábla riešiť nemusíte. Takisto nie ste obmedzení dĺžkou zamotaného kábla, pričom na cesty sú veľmi pohodlnou voľbou slúchadlá s pripojením bluetooth. Ak sú nabité, nie je problém spoľahlivo ich pripojiť k zdroju hudby, čiže k vášmu prenosnému zariadeniu, ktoré však musí mať zapnutý bluetooth takisto.