YouTube služby, o ktorých možno ani neviete

Svetoznámu platformu na prezeranie videí pozná asi každý, čo je však už známe menej ľuďom, sú jej ďalšie aplikácie ktoré ponúka. Spolu s tou základnou ich je  dokopy až 5. Každá je spravidla zameraná na inú oblasť a určená iným zákazníkom, niektoré sú praktické a úspešné, ďalšie menej. Ešte minulý rok sa totižto toto číslo rovnalo 6, no YouTube Gaming, pre hráčov videohier bol v priebehu 2019 zrušený.  Zdá sa, že nebol potrebná, keďže všetci používali klasický YouTube.ikony aplikácie YouTube.jpg

  • YT Kids

Špeciál, ako už je jasné z názvu, pre deti. Bol výsledkom snahy o vytvorenie bezpečného priestoru pre maloletého diváka, kde by sa rodičia nemuseli báť, že sa ich ratolesti dostanú k nevhodnému obsahu, ktorý je tam jednoducho odstránený. Zároveň chceli zabrániť obchodníkom zbierať informácie o deťoch a následne im ponúkať reklamy šité na mieru, čiže žiadne reklamy. Obsahuje niekoľko funkcií, najmä pre rodičovskú kontrolu.

  • YT Music

K všetkým tým prehrávacím službám ako Spotify a Google Play, sa pridal aj oficiálny prehrávač hudby od YouTube. Pravdepodobne ste o nej už počuli, spoločnosť ju v poslednom čase po novom prerobení dosť propagovala. Kvalita a kvantita pesničiek je taká dobrá ako kdekoľvek inde, ak nie lepšia. Môžete počúvať, pozerať hudobné klipy, vytvárať si playlisty a objavovať nových umelcov, žánre a piesne.stránka s videom.png

  • YT Studio

Tentoraz niečo pre tvorcov. Ak vážne pomýšľate nad kariérou youtubera, je to nie len skvelý priestor kde začať, ale aj absolútnou potrebou, bez ktorej sa nezaobídete. Dá sa cez ňu nahrať video, upraviť ho, vybrať obrázok, pridať potrebné informácie a ďalšie možnosti ako si organizovať a spravovať svoj kanál. Takisto obsahuje všetky dôležité štatistiky, filtre komentárov či rôzne nastavenia. Najlepšie pracujúci a stále sa zlepšujúci.

  • YT TV

Jediná zo zoznamu, ktorá toho priamo so stránkou nemá veľa spoločného, vlastne na nej nájdete len skutočne málo videí. Ide hlavne o druh televízie, ktorá ponúka niekoľko desiatok televíznych kanálov, ktoré nájdete aj na bežnej káblovke – šport, noviny, filmy… Ako prídavok obsahuje aj originály, ktoré nájdete len tam.