Zopár najlacnejších univerzít na svete – pre medzinárodných študentov

Nemecko

TUM alias Technická univerzita Mníchov

Táto univerzita ponúka jednu z najlacnejších možností pre štúdium, hlavne pre medzinárodných študentov. TUM sa tiež môže pýšiť svojim umiestnením medzi top univerzitami sveta. Aj napriek tomu, že je celosvetovo známa, TUM ponúka štúdium zadarmo pre Nemcov, ale len za 200 eur za celý semester si získala na obľúbenosti aj pri mladých študentoch z iných krajín.ceruzky, žena, počítač.jpg

USA

De Anza College

Taktiež známa ako odrazový mostík, De Anza College je top univerzitou pre transferových študentov pomedzi štvorročnými školami. Školné je vo výške 8,5 tisíc dolárov, avšak náklady na živobytie nie sú zahrnuté v cene, nanešťastie.

Nórsko

Univerzita v Osle

Tak ako v Nemecku, aj Nórsko ponúka nulové školné pre svojich študentov, pričom je jedno, odkiaľ pochádzajú. Zahraniční záujemcovia o vzdelanie vedia získať vzdelanie zadarmo od slávnych škôl. Univerzita v Osle je jedna z tých najlepších v tejto severskej krajine a je známa pre svoje kvalitné vzdelávacie programy.

Južná Kórea

Národná univerzita Pusan

Keďže je národná, je fundovaná vládou. Národná univerzita Pusan ponúka mnoho odborov ako napríklad medicína, právo a mnoho ďalších dôležitých programov. Prekvapivo, školné je iba v hodnote okolo 4 000 eur, čo je prekvapivo nízka suma za kvalitu.aula, prednáška, univerzita.jpg

Japonsko

Univerzita Kjúšu

Počas rokov, univerzita v Kjúšu prejavila zvýšenie podielu zahraničných žiakov voči domácim a tento podiel stále rastie, keďže čoraz viac cudzincov priťahuje krása Japonska. Univerzita ponúka rozdielne programy. So školným vo výške približne 5 000 eur, radí sa medzi najlacnejšie na svete.

Čína

Univerzita v Pekingu

Pekingská univerzita je jedna z najuznávanejších ázijských škôl, no predovšetkým je jednotkou pri hľadaní vysokej školy v Číne. Z tejto univerzity odišli množstvo vedcov, ktorým ponúkla zaujímavé študijné programy zastrešené zaujímavými fakultami. Taktiež má najväčšiu knižnicu v Ázii, vďaka čomu sa sem ženú mladí chemici a vedci.