Kvalitu dámskych spoločenských šiat ovplyvňuje najmä látka

Minimálne jedny dámske spoločenské šaty nájdeme v šatníku každej ženy. Predstavujú tú časť odevu, ktorá je takzvaným „must have“. Dnes už nielen v obchodoch, ale aj v ponukách internetových e-shopov nájdeme množstvo krásnych dámskych spoločenských šiat. Aj keď môžu byť tieto šaty na pohľad krásne, v prvom rade by mali byť vyrobené z kvalitných látok. Práve látky majú výrazný vplyv na to, ako sa nám budú šaty nosiť a často krát rozhodujú aj o tom, či si tieto šaty opäť oblečieme, alebo ostanú ležať na dne nášho šatníka.

šaty

Z akých typov látok sa najčastejšie vyrábajú dámske spoločenské šaty?

Kvalitné šaty sú nielen tie, ktoré sú ušité zvučnými menami, ale aj tie, ktoré boli ušité z tých najkvalitnejších látok. Tkanín je dnes na trhu neúrekom. Práve látka predstavuje jeden z rozhodujúcich faktorov o tom, či si šaty kúpime alebo radšej siahneme po iných, vyrobených z kvalitnejšej látky. Medzi najobľúbenejšie typy tkanín pri výrobe dámskych spoločenských šiat patria:

  • Bavlna: predstavuje najobľúbenejšiu tkaninu vôbec. Patrí medzi prírodné materiály, vďaka ktorým sú šaty z bavlny vhodné aj pre alergikov či pre tých, ktorí trpia rôznymi podráždeniami kože. Je tiež pevná a vydrží dlho, rovnako tiež nemá tendenciu po určitom čase strácať farbu a blednúť. Jej obrovskou výhodou je to, že ak človek spotí v bavlnených šatách, oproti ostatným materiálom (najčastejšie syntetických) šaty až tak nezapáchajú.
  • Hodváb: snom každej ženy je mať aspoň jedny šaty z hodvábu. Šaty z hodvábu pôsobia veľmi elegantne a na dotyk sú veľmi príjemne. Hodváb tiež zjemňuje celkový vzhľad ženy. Hodvábne látky sú tiež charakteristické tým, že v lete chladia a počas zimy hrejú. Musí sa však jednať o hodváb v tej najvyššej kvalite. Trh nám ponúka viacero druhov hodvábu.
  • Polyester: predstavuje materiál, z ktorého sa vyrába prevažna väčšina dámskych šiat. Pri šití šiat sa najčastejšie používa polyesterový hodváb. Medzi jeho nesporné výhody patrí to, že je nekrčivý, rýchloschnúci a výrobky z polyesteru sú porovnateľne lacnejšie.

společenské šaty

Kde nájdete dámske spoločenské šaty vyrobené z krásnych a pohodlných látok?

Mať v šatníku minimálne jedny kvalitné a elegantné dámske spoločenské šaty je dámskou výsadou. Na stránke www.glashgirl.sk nájdete široký sortiment dámskych spoločenských šiat. Okrem toho tu nájdete aj rôzne iné druhy dámskych odevov či doplnky, ktoré dokonale doplnia váš výsledný outfit.