Sú firmy pripravené na IOT?

Čo presne je  internet vecí?
Pochopenie toho, čo IOT môže urobiť pre podnikanie, začína pochopením samotného IOT. Väčšina laikov vie, čo tieto zariadenia môžu robiť vo svojom každodennom živote. Poskytovanie technickej definície je však často úplne inou výzvou.
Analytici opisujú  internet vecí ako prepojenie strojov a zariadení prostredníctvom internetu, čo umožňuje vytváranie údajov, ktoré prinášajú analytické poznatky a podporujú nové operácie.

internet

Čo môže IOT urobiť pre podnikanie?
Hlavným prínosom IOT je podnikanie, ktoré spočíva v jeho schopnosti zvýšiť každodennú efektívnosť. Tieto riešenia využívajú údaje zozbierané zo sociálnych sietí, tradičných médií a interných a externých sietí, aby poskytli použiteľnú inteligenciu, ktorá umožňuje počítačom a ľuďom optimalizovať ich správanie. Dobre integrované IOT technológie môžu poskytnúť vedeniu spoločnosti cennú spätnú väzbu o tom, ako by spoločnosť mohla zlepšiť svoju produktovú funkcionalitu a lepšie skúsenosti používateľov, ako aj zefektívniť výrobné procesy a riadenie dodávateľského reťazca.
Pretože tieto riešenia dokážu spracovať viac údajov v reálnom čase v stanovenom období, než by mohol človek dúfať, zohrávajú kľúčovú úlohu aj pri tvorbe finančných rozhodnutí tým, že poskytujú pohľad v reálnom čase na stav podniku ako celku.

průmysl

Prečo je IOT tak málo využívaná?
Bohužiaľ, záujem nie vždy zodpovedá využitiu. Mnohí vedúci pracovníci sa rozhodli pozorovať oblasť IOT, keďže sa vyvíja, namiesto toho, aby aktívne integrovali potenciálne hodnotnú technológiu do každodenného fungovania svojho podniku. Integrácia vyžaduje stratégiu, riešenie problémov a nespočetné množstvo pracovných hodín.

Znamená to, že podniky by nemali používať IOT?
Podniky by sa nemali vyhýbať riešeniam IOT, pretože sú nedokonalé alebo si vyžadujú, aby vedúci pracovníci spoločností prekonali logistické prekážky. Potenciálna návratnosť je príliš vysoká. Riešenia IOT sa okrem toho pravdepodobne stanú normou v podnikaní.
Integrácia technológie IOT môže a mala by byť prioritou; spoločnosti však budú musieť mať zavedené pokročilé analytické a vývojové platformy na zvládnutie prílivu údajov IOT, ako aj riešenia kybernetickej bezpečnosti, ktoré riešia všetky chyby, ktoré technológia IOT vytvára v každodenných systémoch spoločnosti.