Viete ako sa správne postarať o nerezové zábradlie? Poradíme vám!

Nerezová oceľ je na prvý pohľad nádherná. Ľudia po nej siahajú aj pre jej vynikajúce vlastnosti, ako je trvácnosť, odolnosť, či nenáročnosť na údržbu. Aj preto sa tento materiál veľmi často využíva na výrobu zábradlí. Ak máte takýto kúsok doma aj vy, určite vás bude zaujímať, ako sa oňho postarať čo najlepšie, aby vyzeralo ako nové, dlho roky.

schody nerez

Musí sa na ňu jemne

Drobnou nevýhodou nerezovej ocele je, že na nej vidno každú šmuhu. Tento fakt samozrejme nijako neovplyvňuje praktickú stránku. V tomto prípade hovoríme čisto o tej estetickej. Keďže však ani výzor nášho domova nie je zanedbateľnou vecou, nie je na škodu, ak budete vedieť ako takéto nedokonalosti efektívne a bezpečne odstrániť.
V ohrození sú najmä zábradlia, na ktoré prší. Kvapky vody totiž zanechávajú nepekné škvrny. Druhou kategóriou sú nerezové zábradlia na schodoch, keďže ich neustále chytáme. Vo všetkých prípadoch zabudnite na drsné pomôcky. Na nerezovú oceľ sa musí ísť jemne.

Čomu sa určite vyhnite

  • V prvom rade zabudnite na drátenky, alebo iné upratovacie pomôcky s drsným povrchom. Takto nerez iba poškriabete, čo sa už nedá vrátiť späť. Zakázaná je dokonca aj drsnejšia strana klasickej hubky na riad.
  • Ak na svojom zábradlí zbadáte nečistotu, ktorú nemôžete ani za nič odstrániť, určite nepoužívajte nožík, alebo inú pomôcku na zoškriabanie. Takéto ryhy neodstránite ani špeciálnymi prípravkami.

schody

Ako sa to robí správne ?

  • Úplne najlepšou možnosťou sú špeciálne handričky, alebo hubky na nerezovú oceľ. Dnes ich dostanete aj v bežnej drogérii. Ich povrch je trochu drsný, no tak, že vaše zábradlie žiadnym spôsobom nepoškodí. Na druhej strane dokážete takto tento materiál dokonale vyleštiť.
  • Nie je na škodu, ak si zaobstaráte ak prípravok na leštenie. Ten môžete aplikovať vždy po tom, ako zábradlie umyjete častou vodou. tak sa zbavíte fľakov po kvapkách vody. Môžete ho použiť samozrejme aj na vonkajšie zábradlie.