Zima je tu alebo nepodceňujte bezpečnosť vášho schodiska

Zima so sebou okrem sviatkov, snehu a rozprávkovej atmosféry prináša aj to negatívne- neustály pocit chladu a poľadovice, pričom týmto podmienkam musíme prispôsobiť mnohé veci. Nielen oblečenie nášho tela či výmenu pneumatík na aute, ale tematika sa môže dotýkať aj nášho schodiska. Fakt, že počas zimy je pomerne častým zdrojom zranení totiž pôsobí varovne.Východ slnka v zime.jpg
Toto riziko zranení sa týka najmä nepríjemného pošmyknutia, pričom v takomto prípade sa musíme spoľahnúť na pevné a odolné, respektíve bezpečné zábradlie.
Prízemný mráz sa tvári nenápadne, no ak ustojí, predstavuje nebezpečie. Predstavte si v takomto stave chôdzu po schodoch, na akých nie je stabilné zábradlie. Na 90 % si predstavíme https://www.facebook.com/grapefest/videos/10154971799503569/ nepríjemný pád, zatiaľ čo oveľa lepší pocit symbolizuje predstava, kedy sa môžeme s dôverou pridržať a oprieť. Je tu ale takisto fakt, že náročnejšie exteriérové podmienky počas zimy dokážu zábradlia znehodnotiť, minimálne po dizajnovej stránke.
Pri námrazách sa zvykne používať posypová soľ, tá však v prípade kovov negatívne vplýva na vznik obávanej korózie. Pri drevenom materiáli je tu počas zimy zasa rizika vlhnutia a presakovania vody do trhlín, čo sa ako negatívny faktor preukáže po dlhšom čase.Zasnežené drevené schody.jpg
V súčasnosti sa síce stretávame s trendom schodísk bez zábradlí, avšak spravidla vravíme o interiéroch. V spojitosti s exteriérom sú naopak v mnohých prípadoch základným bezpečnostným doplnkom. V skutočnosti nemálo zranení vzniklo i na malom schodisku, ktoré má tak dve až tri schody.
Ak sa teda máme na zamerať na výber a následné umiestnenie vhodného zábradlia, musí nás zaujímať jeho materiál. Z hľadiska pevnosti, odolnosti, údržby, ale aj dizajnu.

  • V tomto smere pôsobí zaujímavo zabradlie nerezove, ktoré v kvalitnej miere spĺňa všetky požadované vlastnosti a v prípade špeciálnej nerezovej ocele si hravo poradí aj s drsnejšími vonkajšími podmienkami.